Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to po raz pierwszy  zostało ogłoszone w 2001roku  z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W dniu 30 września 2019r.  w naszej szkole też zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. Starsi koledzy, uczniowie klasy siódmej i piątej wraz z pomocą nauczycieli zorganizowali akcję głośnego czytania dla klas 0 - I. Maluchy miały okazję wysłuchać baśni „Czerwony Kapturek”. W klasach II-VIII został przeprowadzony  konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, który  miał na celu wyłonić mistrza  głośnego i pięknego czytania wybranych lektur szkolnych. 14 uczestników (dwoje z każdej klasy) podzielonych na 3 kategorie wiekowe: klasa  II-III, IV-VI, VII-VIII  czytało fragmenty następujących utworów: „Brzydkie kaczątko”, „Magiczne drzewo”, „Quo vadis”. Mistrzami Pięknego Czytania zostali: Jakub Buczek z klasy II, Dominika Klacza z klasy VI i Gabriela Malska z klasy VIII. Akcję czytelniczą zorganizowały panie: Marta Pondo, Renata Opiela, Maria Marchut i Anna Boguszewska.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

WITAJCIE WAKACJE - ŻEGNAJ SZKOŁO!!!

:-) :-) :-)